Logo JAW Akcesoria Dachowe Konin

Schody strychowe - podział według firm FAKRO ROTO OKPOL

Zobacz schody strychowe w wielu ciekawych wariantach takich znanych firm jak Fakro, Roto czy Okpol i sam zdecyduj jaki wariant jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Schody strychowe czyli idealne ukryte rozwiązanie by wejść na strych i poddasze - JAW Konin Eksperci od sprawdzonych rozwiązań.

Polskie schody strychowe FAKRO

Popularne schody strychowe FAKRO

Wybierz odpowiednie dla siebie schody strychowe najbardziej popularne w Polsce czyli schody FAKRO - wybierz klasyczne schody strychowe z drewna, ze stali, lub nowoczesne schody nożycowe - JAW Konin zapraszamy.

przejdź do schodów strychowych FAKRO ...

Niemieckie schody strychowe Roto Columbus

Pierwsze na świecie schody ROTO COLUMBUS

Wybierz z kilkunastu modeli niemieckich schodów strychowych prosto od pierwszego na świeicie wynalazcy tego populrnego wejścia na poddasze czyli ROTO COLUMBUS - poznaj modele składane, rozsuwane, wieloczęsciowe z drewna i z aluminium oraz zajmujące mniej miejsca nowoczesne schody nożycowe lub mnie znane schody do wyjść na dach płaski.

przejdź do schodów strychowych ROTO ...

Klasyczne drewniane schody strychowe OKPOL

Klasyczne drewniane schody strychowe OKPOL

Wybierz z kilku modeli schodów strychowych wykonanych z drewna firmy OKPOL i zdecyduj jaki model i rozmiar najbardziej Ci pasuje.

przejdź do schodów strychowych OKPOL ...

Opisy zalet i szczegółów schodów strychowych :

Drabinki strychowe znane od wielu lat, to bardzo praktyczne rozwiązanie, które umożliwia wejście do pomieszczeń na poddaszach i strychach, lecz co chyba najważniejsze, nie kolidujące z żaden sposoób z typem pomieszczenia, w którym się znajduje, nie blokuje przejścia w ciasnych pomieszczeniach i jest rozwiązaniem bardzo tanim w porównaniu do tradycyjnych schodów.

Schody strychowe dostepne na naszym rynku wystepują w wielu wielkościach, z których najbardziej popularne to: 51*80, 55*111, 60*94, 60*100, 60*111, 60*120, 60*130, 60*140, 70*80, 70*94, 70*100, 70*111, 70*120, 70*130, 70*140 i nadają się wszelkich pomieszczeń o wysokości od 280-335cm.

Schody strychowe tradycyjne są wykonane najczęsciej z drewna sosnowego zarówno drabinka i skrzynka, a w modelach komfortowych wysuwana lub rozkładana drabinka wykonana jest ze stali, która potrafi przenieść obciążenie nawet do 200kg. Wysokość skrzynki, w której chowa się drabinka jest od 14-22cm, a sama klapa którą widać po zamknięciu w pomieszczeniu zwykle jest w białym kolorze, w tańszych modelach jest szara, a w przypadku modeli LWF ognioodpornych ma kolor wiśniowy.

Schody strychowe ze względu na różną konstrukcję i kształt można je podzielić na:

  • schody 3-4 segmentowe składane z drewnianą drabinką - LWS, LWK Komfort z białą klapą, LWZ z metalową ramą, LWL lux z dodatkową poręczą, LTK Thermo izolowane oraz ognioodporne LWF

  • schody 3 - segmentowe składane z metalową drabinką - LMS Smart z szarą klapą, LMK Komfort z białą klapą, LML Lux o podwyższonym komforcie oraz LMF ogniodporne

  • schody 2 - segmentowe wysuwane - LDK w których wyeliminowano odległość zamachową niezbędną do rozlożenia schodów

  • schody strychowe nożycowe LST - to schody harmonijkowe z drwnianą skrzynką i listwami wykończeniowymi, LSZ z metalową ramą i listwami zintegrowanymi ze skrzynką oraz LSF czyli schody strychowe ogniodporne - rozwiązania ze względu na mały rozmiar pozwalające na montaż schodów w małych otworach, przy niewykłej prostocie użytkowania oraz modnym wyglądzie

  • schody jednolite stacjonarne MSU - znane kiedyś jako schody młynarskie wykonane w całości z drewna świerkowego o szerokości 65cm, do których można osobno domówić i zamontować poręcz drewniną MXH

Szybkie zapytanie

Napisz co chcesz wiedzieć lub co chcesz zamówić.

Każdy zamówiony towar wysyłamy spedycją FedEX.