Logo JAW Akcesoria Dachowe Konin

Rynny stalowe STRUGA Prelaq RWS - 30 lat gwarancji - JAW Konin - zawsze najlepsze akcesoria do dachu

Jako skład fabryczny firmy BRATEX mamy przyjemność przedstawić ten już bardzo znany i ceniony polski system rynnowy - rynny STRUGA zawsze na miejscu zawsze od ręki - JAW Konin czyli Twój dostawca sprawdzonych rozwiązań.

Rynna dachowa stalowa powlekana STRUGA

Rynny STRUGA to najważniejszy element do odprowadzenia wody z połaci dachowej i wykonane są ze szwedzkiej stali PrelaQ RWS z hut SSAB. System występuje w średnicach 125/90 i 150/100mm i posiada 30 lat gwarancji.

Długość: 2, 4m | Srednica: 125, 150mm | Opakowanie - 5szt

Hak rynnowy prosty mocowany do krokwi

Mocny i trwały hak mocowania rynny dachowej bezpośrednio do krokwi pod pokrycie dachowe. Przy montażu dla przyspieszenia i dokładności wykonania kata pochylenia niezbędny jest giętak do haków stalowych KBO.

Do średnic: 125, 150mm | Długości: 210, 270, 330 | Opk - 50 szt

Hak rynnowy Struga tłoczony mocowany do deski czołowej

Służy do mocowania rynny dachowej Struga na desce czołowej pokrycia dachowego dla nowych jak i powstających pokryć dachowych. Zalecany by montować co 50-70 cm oraz dodatkowo po obydwu stronach narożników rynnowych.

Średnice: 125, 150mm | Materiał: PrelaQ RWS | Opk - 50 szt

Dekiel rynnowy uniwersalny do rynien STRUGA

Szybkie i szczelne zamknięcie końcówek rynny dachowej w wersji uniwersalnej jako lewy lub prawy. Dobijany ręcznie lub za pomocą młotka gumowego.

Uniwersalny: lewy i prawy | EPDM - brak

Łącznik rynnowy Struga z uszczelką z kauczuku EPDM

Złączki rynnowe służą do uzyskania szczelnego połączenia ciągu rynien, a uszczelka kauczukowa EPDM zapewnia całkowitą szczelność zarówno ciągu rynien jak i narożników.

Średnice: 125, 150mm | Typ uszczelki: modyfikowany kauczuk EPDM

Narożnik rynny Struga wewnętrzny kąt 90°

Narożnik do połączenia rynien miedzy sobą w wewętrznych załamaniach budynku pod kątem 90°. Połączenie między rynnami uzyskuje się za pomocą 2 klamer zatrzaskowych. Narożniki wytłoczone są z jednego fragmentu blachy.

Kąt rozwarcia: 90° lub w dowolnym kącie rozwarcia wg potrzeb

Narożnik zewnętrzny o kącię rozwarcia 90°

Narożnik do połączenia dwóch ciągów rynien w zewętrznych załamaniach budynku pod kątem prostym 90°. Połączenie między rynnami za pomocą 2 klamer zatrzaskowych. Występuje w średnicach 125 i 150mm.

Kąt rozwarcia: 90° lub w dowolnym kącie rozwarcia wg potrzeb

Usztywnienie i wzmocnienie narożnika rynny

Usztywaniacz rynny lub narożnika do wzmocnienia wewnątrz przedniego wywinięcia szczególnie zalecane dla stref klimatycznych, w których wystepują obfite opady deszczu i śniegu, co zabezpiecza rynne lub narożnik przed oberwaniem.

Materiał: blacha ocynk lub alucynk | Długość: 280mm | Opk: 200 szt | Waga: 60 g

Usztywnienie narożnik rynny stalowej STRUGA - Dodatkowe informacje :

Usztywnienie do narożników rynnowych wykonanych ze stali - zarówno w średnicy 125 jak i 150 mm - to proste, lecz niezwykle skuteczne wzmocnienie przed zsuwającym się śniegiem.

W przypadku połączenia z rynną zapobiega jej rozszczelnieniu na złączce lub otwarciu czy zerwaniu złączki.

Uwaga: usztywniacz rynnowy Struga pasuje do praktycznie wszystkich znanych systemów rynnowych ze stali kolorowej.

Sztucer rynnowy Struga - lej spustowy

Za pomocą sztucera łączymy szczelnie rynnę dachową w połączeniu z kolankiem i rurą spustową w celu odprowadzenia wody. 1 sztucer na około 80-100m2 połaci. Sztucer dodatkowo zawija się na wewnętrznej krawędzi rynny.

Wymiar: 125/90 | Wymiar 2: 150/100

Rura spustowa Struga z wewnętrznym szwem

Rury łączą się ze sobą za pomocą zwężeń na krańcach rur, dlatego przy łączeniu w dłuższe odcinki nie jest wymagana złączka rury. Rura posiada bardzo estetyczny i niewidoczny wewnętrzny szew.

Długość: 0.5m, 1m, 3m, 4m | Opakowanie: 2szt | Zabezpieczenie: folia

Kolanko uniwersalne do rur spustowych Struga

Służy do połączenia rur spustowych z lejem kiedy rynna jest odsunięta od ściany. Standardowy kąt rozwarcia 70°. Kolano ma większą średnicę z jednej strony, mniejszą z drugiej.

Kąt: 70° dla systemu 125/90 | Kąt: 60° dla systemu 150/100

Wylewka czyli wyprofilowane dolne kolano wylotowe

Służy jako dolne kolanko wylotowe rury spustowej i ma dodatkowo zaokrąglenie przy dolnej krawędzi. Standardowy kącie rozwarcia 70° dla średnicy Ø90 oraz kąt 60° w średnicy Ø100.

Średnice: ø90 i ø100mm | Opk: 20 szt

Uchwyt rury spustowej pod wkręcany trzpień

Obejma rury służy do pionowego zamocowania rury spustowej do ściany budynku w połączeniu z dowolnej długości trzpieniem. Obejma występuje też w wersji przykręcanej bezpośrednio do ściany lub blachy np. ściany z płyty warstwowej.

Wymagana ilość: 1 szt co 1-2m | Wersje: do użycia z bolcem lub przykręcana | Opk: 100 szt

Trzpień /bolec do obejmy rury spustowej

Trzpień służy do zamotowania obejmy rury spustowej do ściany budynku i dobierany jest do odpowiedniej grubości ścian lub docieplenia termicznego.

Długości: 100, 160, 200, 250mm | Gwint: M8

Trójnik do rury spustowej Struga

Trójniki służą do połączenia dwóch spadów z połaci dachowej do jednej rury w celu zmniejszenia ilości rur spustowych lub nie ma innej możliwości poprowadzenia pionu rury.

Średnice: ø90, ø100mm | Kąt: 60°-70°

Wzmocnienie i usztywnienie do rynny dachowej

Usztywaniacz rynnowy znacznie wzmacnia wytrzymałość rynien na spadający i gwałtownie osuwający się śnieg oraz lód z połaci dachowych. Wzmocnienie rynnowe mocowane jest bezpośrednio do krokwi na dachu.

Długość: 290mm | Sposób mocowania: wkręt farmerski | Opk: 200 szt

Łapacz deszczówki opadowej i czyszczak Struga

Idealne rozwiązanie kiedy chcemy okresowo wykorzystać wodę deszczową na przykład do podlewania ogrodu wtedy otwieramy łapacz. W postacji zamkniętej łapacz deszczówki pełni rolę czyszczaka ponieważ posiada sitko.

Występuje w średnicach ø90 i ø100mm.

Łapacz wody deszczowej i czyszczak stalowy STRUGA ø 90 - Dodatkowe informacje :

Łapacz wody deszczowej i czyszczak stalowy STRUGA ø 100 - Dodatkowe informacje :

Kolory dostępne dla rynien stalowych STRUGA

Tabela poniżej przedstawia przybliżoną kolorystykę RAL oraz oznaczenia dla surowców szwedzkich PrelaQ. 11 kolorów do wyboru wraz z nowym kolorem ciemnobrązowym.

Ilość kolorów: 11 | Oznaczenia: RAL NCS

Szybkie zapytanie

Napisz co chcesz wiedzieć lub co chcesz zamówić.

Każdy zamówiony towar wysyłamy spedycją FedEX.